3D grafika – tipy a triky

3D pocitacova grafika

Grafika se v posledních letech stala velmi populární. Ať už jste profesionální grafik nebo amatér, existuje mnoho způsobů, jak vytvořit atraktivní 3D grafiku. Zde je několik tipů a triků, které vám pomohou:

 • Používejte nástroje pro tvorbu 3D modelů. Existuje mnoho programů, které vám umožní vytvářet 3D modely. Mnoho z nich je zdarma, takže si můžete vyzkoušet různé a vybrat si ten, který vám nejvíce vyhovuje.
 • Snažte se vytvářet modely s co nejvíce detaily. Čím více detailů do svých modelů dáte, tím lépe budou vypadat.
 • Využijte možnosti renderování. Renderování vám umožní vytvořit fotografie nebo videa vašich 3D modelů.
 • Používejte různé efekty. Efekty jako je rozostření nebo odstín mohou vašim modely dodat skutečný život.
 • Snažte se pracovat s ostatními grafiky. Spolupráce s ostatními grafiky vám může pomoci zlepšit vaše dovednosti a také se inspirovat novými nápady.

3D grafika pro začátečníky

Grafika je oblast, která se začínajícími grafickými designéry často považuje za velmi složitou. Tak to však nemusí být! S trochou trpělivosti a praxe se můžete naučit vytvářet krásné 3D modely a grafiku.

Jednou z klíčových věcí, které je třeba při práci s 3D grafikou zvážit, je osvětlení. To může být zvlášť složité, pokud nevíte, jak s ním pracovat. Světlo ovlivňuje vzhled 3D modelů a objektů, a proto je důležité, abyste věděli, jak s ním pracovat, abyste dosáhli požadovaného vzhledu.

Dalším důležitým aspektem 3D grafiky je textura. Textura může dát 3D objektu nebo modelu život. Existuje mnoho různých typů textur, které můžete pro svou grafiku použít, a proto je důležité si je dobře promyslet. Pokud nevíte, jaké textury jsou k dispozici, podívejte se na internet nebo se obraťte na svého učitele nebo mentor.

Poznámka: Pokud hledáte návod na vytváření 3D grafiky, doporučujeme navštívit stránky jako CG Cookie, kde naleznete řadu skvělých tutoriálů.

3D grafika pro pokročilé

Pokud chcete vytvořit poutavou a atraktivní 3D grafiku, je třeba se naučit několik základních triků. V této sekci blogu se dozvíte, jak vytvořit realistické modely, které budou vypadat skvěle na vašich webech nebo blogu. Také se dozvíte, jak vytvářet pozadí, které budou vaši diváci prostě nemohou odolat.

Jak vytvořit 3D model?

 • Start with a simple shape. When you’re first starting out, it’s best to begin with a simple shape. This will help you get a feel for the modeling process and will make it easier to add details later on.
 • Use reference images. If you’re having trouble coming up with ideas for your model, try looking for reference images online. This can be anything from photos to illustrations to 3D models themselves. Having a reference image will help you visualize what you’re trying to create and will make it easier to add details.
 • Be patient. Modeling can be a bit of a learning curve, so it’s important to be patient as you’re getting started. Don’t expect to create a masterpiece on your first try – take your time and enjoy the process. As you become more familiar with the software and the techniques, you’ll be able to create more complex models.

3D grafika – jak na to při tvorbě hry?

Grafika je jednou z nejdůležitějších součástí herního vývoje. Jakmile máte koncepci hry, je čas se pustit do tvorby 3D modelů. Tvorba 3D modelů je umění, které vyžaduje trpělivost, preciznost a dobrou znalost programování.

Existuje mnoho programů, které vám umožní vytvořit 3D modely, ale ne všechny jsou vhodné pro tvorbu herních modelů. Jako herní vývojář se musíte zaměřit na programy, které nabízejí následující funkce:

 • Možnost vytvářet složité modely s mnoha detaily.
 • Možnost přidávat fyzikální objekty do modelu (např. koule).
 • Možnost animovat modely.
 • Možnost exportovat modely do herního engine.

Programy, které nabízejí tyto funkce, jsou např. 3ds Max, Maya, Blender nebo Cinema 4D.

Mohlo by vás zajímat…

cs_CZCzech