Tvorba grafiky s programem na grafické kreslení

Tvorba grafiky s programem na grafické kreslení

Program na grafické kreslení je užitečný nástroj pro tvorbu grafiky. Umožňuje vytvářet různé typy grafiky, jako je ilustrace, loga nebo webové design.

Existuje mnoho programů na grafické kreslení, které si můžete stáhnout z internetu. Mezi ty nejznámější patří Adobe PhotoshopCorelDRAW nebo GIMP.

Pokud chcete tvořit grafiku pro tisk, doporučujeme použít program Adobe Photoshop. Je to nejlepší program na tvorbu kvalitní grafiky s vysokým rozlišením.

Pokud chcete tvořit webový design, doporučujeme použít program GIMP. Je to bezplatný program, který disponuje širokou škálou nástrojů pro tvorbu kvalitních obrázků.

Ať už si vyberete jakýkoliv program, určitě se vám bude hodit při tvorbě grafiky.

Jak nakreslit jednoduchý obrázek s programem na grafické kreslení

Programy na grafické kreslení jsou perfektní pro tvorbu jednoduchých obrázků. Jsou intuitivní a snadno se s nimi pracuje. Pokud chcete vytvořit jednoduchý obrázek, postupujte takto:

 • Vyberte si program na grafické kreslení, který vám vyhovuje.
 • Otevřete program a vyberte si pozadí, které chcete použít. Můžete si vybrat z několika různých pozadí nebo si můžete vytvořit vlastní.
 • Vyberte si nástroj, který chcete použít pro kreslení. Můžete si vybrat z několika různých nástrojů, jako je štětec, tužka nebo pero. Vyberte si nástroj, který vám nejlépe vyhovuje.
 • Nakreslete obrázek pomocí vybraného nástroje. Můžete si vytvořit libovolný obrázek, který vás napadne.
 • Uložte obrázek ve formátu, který chcete. Můžete si vybrat z několika různých formátů, jako je JPG, PNG nebo GIF. Vyberte si formát, který vám nejlépe vyhovuje.

Jaké jsou nejlepší programy na grafické kreslení

Jaké jsou nejlepší programy na grafické kreslení?

Pokud hledáte program na grafické kreslení, který by vám umožnil vytvářet krásné a poutavé grafiky, doporučujeme vám následující programy:

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop je jedním z nejznámějších programů na grafické kreslení a nabízí širokou škálu nástrojů pro úpravu fotografií a obrázků. Je ideální pro tvorbu profesionálních grafik.

GIMP

GIMP je bezplatný program podobný Adobe Photoshopu, který nabízí širokou škálu nástrojů pro úpravu fotografií a obrázků.

Inkscape

Inkscape je bezplatný program určený především pro tvorbu vektorových grafik. Vyniká svou intuitivností a jednoduchostí použití. Je ideální pro začátečníky.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator je profesionální program určený především pro tvorbu vektorových grafik. Nabízí širokou škálu nástrojů a je velmi flexibilní.

Jaké funkce by měl mít dobrý program na grafické kreslení

Program na grafické kreslení by měl mít následující funkce:

 • Tvorba a úprava vektorových objektů
 • Tvorba a úprava bitmapových objektů
 • Práce s vrstvami
 • Nástroje pro korekci barev a kontrastu
 • Nástroje pro úpravu velikosti a rozměrů obrázku
 • Schopnost exportovat vytvořený obrázek do různých formátů

Mohlo by vás zajímat…

cs_CZCzech